تفاوت Region ها در PS4

تفاوت Region ها در PS4

صحبت های زیادی درباره ریجن (Region) کنسول های مختلف و همچنین محصولات مختلف این کنسول ها زده میشود. این صحبت ها اغلب بر اساس باور های اشتباه کاربران و استفاده کنندگان کنسول ها بیان میشوند و موجب سردرگمی سایر استفاده کنندگان نیز میگردد. در این مطلب قصد داریم توضیحات کامل درباره ریجن های مختلف کنسول پلی استیشن ۴ (PS4) بدهیم تا کاربران اطلاعات کامل درباره ریجن های این کنسول را کسب کنند.

تفاوت Region ها در PS4
تفاوت Region ها در PS4
معنای عبارت ریجن یا Region چیست؟

ریجن ps4 چیست

اگر عبارت Region را در بخش ترجمه وبسایت Google نیز درج نمایید، مشاهده میکنید که ترجمه ای مبنی بر کلمه منطقه و قاره و قلمرو و … را در اختیار شما قرار می دهد. عبارت Region برای ترتیب بندی کنسول پلی استیشن ۴ در قاره های مختلف استفاده شده است.

هدف از ریجن یا Region چیست؟

شرکت هایی که یک دستگاه (مانند پلی استیشن ۴) را تولید میکنند، باید برای هر منطقه این کنسول را ترتیب بندی کنند؛ بطوری که با استفاده از اعداد و همچنین کلمات، منطقه کنسول را مشخص نمایند. بعنوان مثال در کشور ژاپن از همان ابتدای تولید کنسول پلی استیشن، استفاده از کلید دایره بعنوان عملکرد تائید مرسوم بوده هست و به همین دلیل کنسول های ریجن آسیا دارای این کلید بعنوان عملکرد تائید هستند.

هنگامی که شرکت سونی کنسول پلی استیشن ۴ را تولید کرد، در همان ابتدای کار استفاده از این کنسول در قاره های مختلف را تخمین زد و بر اساس این تخمین، تعداد مورد نظر کنسول خود را به این قاره ها ارسال نمود. بر طبق همین طبقه بندی می توان دلیل جدیدی برای “هدف استفاده از ریجن” آورد.

منطقه بندی ریجن ها ( خرید اکانت ps4 )

بصورت کلی، ریجن های کنسول پلی استیشن و همچنین بازیهای آن به سه دسته تقسیم میشوند. ریجن یک مربوط به قاره آمریکا، ریجن دو مربوط به قاره اروپا و ریجن سه نیز مربوط به قاره آسیا می باشد. البته لازم به ذکر است که ریجن های بیشتری نیز وجود دارند اما این سه ریجن رایج ترین ریجن های کنسول پلی استیشن و همچنین بازیهای آن هستند.

اهمیت ریجن بازیهای فیزیکی ( خرید اکانت ترکیبی ps4 )

بازیهای فیزیکی بصورت دیسک عرضه میشوند و از نظر کلی استفاده از ریجن های مختلف برای بازی کردن مهم نیست؛ یعنی شما می توانید یک دیسک بازی ریجن یک را داخل یک کنسول ریجن ۲ یا ۳ قرار دهید و به بازی کردن بپردازید و هیچ مشکل نرم افزاری و سخت افزاری نیز رخ نخواهد داد. این گفته طبق اخبار شرکت سونی ذکر می شود زیرا شرکت سونی هیچ محدودیتی برای استفاده از ریجن های مختلف بر روی کنسول های مختلف لحاظ نکرده است.

اهمیت ریجن بازیهای دیجیتالی

بازیهای دیجیتالی تنها در یک گزینه با بازیهای فیزیکی (از نظر ریجن) تفاوت دارند و آن هم این است که “ریجن دیتای مورد استفاده برای بازی دیجیتالی باید با ریجن اکانت حاوی بازی دیجیتالی یکسان باشد”. یعنی اگر یک اکانت ریجن یک شامل یک بازی را تهیه کرده اید، باید دیتای آن بازی را نیز ریجن یک تهیه کنید. لازم به ذکر است که استفاده از ریجن های مختلف بازیهای دیجیتالی بر روی ریجن های مختلف کنسول ها مجاز است و مانند بازیهای فیزیکی هیچ اهمیتی ندارد.

اهمیت ریجن بازیها نسبت به Update

آپدیت ها اهمیت مهمی در بخش ریجن بندی بازیها و اکانت ها دارند؛ اگر شما یک بازی ریجن ۱ دارید، باید حتما آپدیت ریجن ۱ آن بازی را تهیه کنید. در غیر اینصورت آپدیت قابل انتقال به کنسول نخواهد بود. اگر آپدیت را مستقیم از خود کنسول دانلود کنید، کنسول بطور خودکار آپدیت همان ریجن را دانلود خواهد کرد و مشکلی از این بابت نخواهد بود. بنابراین نتیجه میگیریم که ریجن آپدیت یک بازی باید با خود آن بازی یکسان باشد.

اهمیت ریجن بازیها نسبت به Save

یکی دیگر از بخش های مهمی که ریجن ها اهمیت خود را نشان میدهند این بخش است؛ اگر شما یک بازی ریجن ۱ را تا نیمه رفته باشید و سپس آن بازی را تعویض کرده و ریجن ۲ همان بازی را تهیه کنید، باید بازی را از ابتدا آغاز کنید. یعنی ریجن فایل Save باید با ریجن بازی شما یکسان باشد.

اهمیت ریجن بازیها نسبت به فیلم Blu-ray

فیلم هایی که بصورت اصل (Original) تهیه میکنید و اغلب در بسته بندی های آبی هستند، دارای یک ریجن مانند ریجن بازیها هستند. اگر یک فیلم Blu-ray با ریجن آمریکا را در یک کنسول پلی استیشن با ریجن آسیا قرار دهید، قادر به مشاهده آن فیلم نخواهید بود. بنابر این نتیجه میگیریم ریجن فیلم های Blu-ray باید با ریجن کنسول یکسان باشد.

در مورد بازیهای ریجن آل یا Region All

از بازیهای Region All بعنوان “بازیهای همه کاره” یاد میشود! شما اگر یک بازی Region All داشته باشید دیگر نگران فایل Save و همچنین دیتای مورد نیاز جهت آپدیت بازی نخواهید بود. اگر یک بازی Region All داشته باشید و آن را تا نیمه رفته باشید، همان بازی با ریجن ۱ یا ۲ یا غیره نیز بر روی کنسول شما از ادامه پردازش خواهد شد و فایل Save ریجن آل را استفاده میکند. همچنین آپدیت های سایر ریجن ها را نیز می توانید بوسیله آموزش انتقال دیتا برای بازی ریجن آل خود استفاده کنید.

نتیجه بندی مطالب بالا

این مطلب تنها جهت اطلاع رسانی به کاربرانی که درباره ریجن بازیها و کنسول ها و در کل معنای عبارت ریجن اطلاعاتی ندارند تولید شده است. کسانی که قصد تهیه بازیهای دیجیتالی را دارند، قبل از تهیه آن ها مطلع شوند که آیا در محله خود فروشگاهی موجود است که ریجن مورد نظر را ارائه دهد یا خیر. عده ای نیز کیفیت اینترنت مطلوبی دارند و می توانند دیتا های مورد نظر خود را دانلود کنند. امیدواریم بتوانیم کمک کوچکی در عرضه بازیهای رایانه ای به شما کاربران و بازدیدکنندگان عزیز کرده باشیم. برای خرید اکانت هکی psn به سایت ما مراجعه نمایید.

مطالب فوق برگرفته شده از سایت کنسول فا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =